Cesur ve Güzel dizisi Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’u zirveye taşıdı!

by dizidetay


Fahriye Evcen’in rekoru rekorunu Tuba Büyüküstün kaptı!

Son olarak “Cesur ve Güzel” dizisinde gördüğümüz Tuba Büyüküstün, bu hafta IMDb starmetre listesinde Türk oyuncular arasında birinci oldu.

Posta Gazetesi’nin haberine göre Tuba Büyüküstün’ün tüm dünyada; özellikle Arap ülkelerinde ve Güney Amerika ülkelerinde milyonlarca hayranı bulunuyor.

Türk eğlence sektörünün datalarını kaydeden ve analiz eden Socipol’ün verilerine göre Tuba Büyüküstün, geçen haftaya göre 17.700 sıra birden yükselerek 2018’in başından bu yana Türk oyuncular arasında ilk 3’ten hiç inmeyen Kıvanç Tatlıtuğ, Ahlat Ağacı ile büyük başarı elde eden Nuri Bilge Ceylan, Çağatay Ulusoy ve Farah Zeynep Abdullah gibi oyuncu arkadaşlarını geride bıraktı.

Güzel oyuncu böylelikle IMDb’nin global listesinde ilk bin oyuncu arasına girerek geçen haftalarda Fahriye Evcen’in ulaştığı zirveyi de aşmış oldu.

Dünya üzerinde 10 milyondan fazla televizyon ve sinema oyuncusunun yer aldığı veri tabanında ilk 10 bin ismin içinde yer almak büyük prestij göstergesi kabul ediliyor.

Tuba Büyüküstün’ün ardından ise 2. sırada Kıvanç Tatlıtuğ geliyor… İkilinin zirvede yer almalarının en önemli nedeni şu sıralarda özellikle Latin Amerika ülkelerinde baş gösteren Cesur ve Güzel dizisi hayranlığı… Latin Ülkelerinin yanı sıra Balkan ülkelerinde de gösterilen dizi büyük bir izleyici kitlesini etkisi altına almış durumda.

CESUR VE GÜZEL BÖLÜM VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Cesur ve Güzel dizisinin 70 ülkede yayınlandığı biliniyor. Başrol oyuncuları Tuba ve Kıvanç da başarılarının karşılığını uluslararası arenada almaktalar.

Socipol’ün bildirdiği verilere göre IMDb Starmetre sıralamasında bu hafta global sıralamada ilk 10 binin içine ülkemizden 5 oyuncu girdi. Türk oyuncuların sıralamasında ilk 10 isim arasında 5 kadın oyuncu ve 5 erkek oyuncu yer alıyor.

İşte ilk 20’deki isimler….

20. Cem Yılmaz

19. Kemal Sunal

18. Hazal Kaya

17. Beren Saat

16. İbrahim Çelikkol

15. Burak Özçivit

14. Fahriye Evcen

13. Leyla Lydia Tuğutlu

12. Bergüzar Korel

11. Hazar Ergüçlü

10. Elçin Sangu

9. Haluk Bilginer

8. Kevork Malikyan

7. Çağatay Ulusoy

6. Farah Zeynep Abdullah

5. Nuri Bilge Ceylan

4. Alma Terziç

3. Belçim Bilgin

2. Kıvanç Tatlıtuğ

1. Tuba Büyüküstün

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap