Çocuklar Duymasın dizinin yapımcısından kaygı giderici program geliyor!

by dizidetay


Vatan gazetesi tv eleştirmeni Oya Doğan, “Gelecek kaygısını dindirecek program” başlığı ile ünlü yapımcı Birol Güven’in yeni programıyla ilgili bir analiz kaleme aldı.

Kanal D’de ekrana gelen ve ekran fenomeni Çocuklar Duymasın dizisinin yapımcısı olan Birol Güven, sektörde birçok projeyi hayata geçirmiş başarısı bir isim.

Oya Doğan’ın analizinde bu programla ilgili ilginç saptamalar var…

İşte o analiz:

Dünyada herkesin derdi gelecek ama Türk insanının en büyük derdi bu! Neden mi? Çünkü biz daha doğmadan gelecek kaygısıyla bu hayata başlıyoruz. Türk insanının genetik koduna işlenmiş bir gelecek kaygısı var. Hangi okulda okuyacağız, nasıl bir evde yaşayacağız, mesleğimiz ne olacak, nasıl bir arabamız olacak, maaşımız ne kadar olacak derken yaşayıp gidiyoruz. Gelecek için kaygılanmaktan anı yaşamayı unutuyoruz. İşte Birol Güven bir nebze olsun bu kaygıyı hafifletmeye geliyor. Biz onu Seksenler, Çocuklar Duymasın, Zengin Kız Fakir Oğlan, Mandıra Filozofu gibi bir çok dizi ve filme imza atan senarist ve yapımcı olarak tanıyoruz ama o şimdi programcılığıyla bize geleceği anlatmaya geliyor.

“Gelecekte Bizi Nasıl Bir Hayat Bekliyor’ temasıyla hazırladığı ve geleceğe dair her şeyin konuşulduğu Birol Güven ile Gelecek Geliyor adlı televizyon programında bize 2020’li, 2030’lu hatta 2040’lı yıllarda neler yaşayacağımızı gösterecek. Fütüristler Derneği’nin desteğiyle yapacağı programda, dernekteki gelecek uzmanlarını ağırlayacak olan Güven, “Amacımız, geleceğe hazır bir neslin ortaya çıkmasına küçük de olsa bir katkı sağlamaktı” diyor. Gelecekte her şeyi robotlar yapacaksa bize ne olacak? Bu sorunun cevabını da yakında 360 ekranında izleyeceğiz.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap