Darısı Başımıza’da ne Elif Doğan ve ne Ozan Ulusoy! Başka bir isim daha çok dikkat çekiyor!

by dizidetay


Televizyongazetesi/Analiz
Show TV’nin yeni yaz dizisi Darısı Başımıza, Çarşamba akşamı ilk bölümüyle ekrana geldi.

Dizinin başrolünde son olarak Çukur dizisindeki gazeteci Hale karakterine hayat veren Elif Doğan ve Ozan Ulusoy yer alıyor.

1. bölümüyle yüksek reyting almayı başaran dizi, yaz sezonunun romantik komedi türündeki dizileri arasında da dikkat çekecek gibi duruyor.

Ancak dizide başrol oyuncularının dışında en çok dikkat çeken kişi başka bir isim.

Son olarak Meryem dizisinde Derin karakteriyle izlediğimiz Açelya Topaloğlu, bu kez bambaşka bir şekilde karşımıza çıktı.

Topaloğlu, Derin gibi entrikacı bir karakterden sonra Rüya karakteriyle izleyenleri hem kahkahaya boğdu hem de farklı rollerin oyuncusu olduğunu gösterdi adeta.

Oynadığı diğer dizilerden sonra Derin ile şaşırtan Açelya Topaloğlu, bu kez de Darısı Başımıza ile çok şaşırttı.

İmajını da yenilediği görülen oyuncunun, son olarak Meryem dizisinde sarıya boyattığı saçlarının rengini daha da açtığı ve boyunu da iyice kısalttığı görülüyor.

DARISI BAŞIMIZA TÜM BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYIN

2015 yılında başrolünde oynadığı İnadına Aşk dizisiyle yıldızı parlayan oyuncu, bu kez Darısı Başımıza’da komik ve eğlenceli bir karakter olarak adeta döktürüyor. Topaloğlu, o dizide Can Yaman ile birlikte rol almış, daha sonra ikili sevgili olmuşlardı.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan da Rüya karakterine bayıldığını anlatan yazısında şöyle söylemiş: “Özellikle Açelya Topaloğlu’nun canlandırdığı Rüya karakterine bayıldım. Televizyonda izlediği oyuncuya aşık olan ve gözü başkasını görmeyen Rüya’nın en büyük sınavı ise çocukluk arkadaşı Merter olacak.”

Açelya Topaloğlu kimdir?

Açelya Topaloğlu, 19 Kasım 1986 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babasının adı Ömer, Annesinin adı ise Gülümser’dir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da eğitim aldı.2009 yılında MSM-Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nü kazanıp 2013 yılında mezun olmuştur.

Bir çok dizi ve sinema filminde rol alan güzel oyuncu ilk deneyimini ise Özcan Deniz ve Meltem Cumbul’un başrollerini oynadığı “Aşk Yakar” adlı dizide “Belda” karakteri ile yaşamıştır.2010 yılında polisiye dizi “Arka Sokaklar”da Ahu Gözcü karakterini canlandırmıştır.Açelya Topaloğlu, Gizem Karaca ve Murat Han’ın başrollerini oynadığı “Eve Düşen Yıldırım” dizisinde canlandırdığı Sevda karakteri ile kariyerinde önemli bir adım atmıştır.2014 yılı yaz döneminde yayınlanan dizilerden olan Kaçak Gelinler isimli komedi dizisinde Almilla rolüne oynamıştır.

2015 yılında Fox Tv’de yaz sezonunda ekranlara gelen “İnadına Aşk” dizisinde Defne karakterini oynamıştı.

2017 yılında ise Meryem dizisinde Derin rolüyle ekrana geldi.

Filmleri:

* Beni Seviyorum
* 2013 – Arkadaşlar ArasındaTelevizyon
* 2008 – Aşk Yakar, rolü “Belda”
* 2010 – Arka Sokaklar, rolü “Ahu Gözcü”
* 2011 – Gece Sularında İstanbul (TV Filmi), rolü “Nihan”
* 2012 – Eve Düşen Yıldırım, rolü “Sevda”
* 2014-2015 – Kaçak Gelinler, rolü “Almilla Peker”
* 2015 – İnadına Aşk, rolü “Defne”Tiyatro
* 2014 – Sersefil Müzikali (Volkan Severcan Tiyatrosu)

Oynadığı reklamlar

* 2013 – Ülker Teremyağ Gurme Kaymaklı-Teyzeler
* Garanti Bankası
* Koroplast
* Arçelik

* AveaOynadığı Klip

* 2014 – Gökhan Türkmen – Sen İstanbulsun

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap