Diriliş Ertuğrul dizisiyle ilgili kafaları karıştıran bir durum var!

by dizidetay


Diriliş Ertuğrul mu Diriliş Osman mı? 5. sezon ne zaman başlıyor?

Diriliş Ertuğrul hayranları 5. sezon 122. bölüm fragmanı için heyecanla bekliyorlar.

Diriliş Ertuğrul, TRT 1’de 4 sezondur hep reyting zirvesinde kalmayı başaran, Osmanlı Devleti öncesi tarihini ekrana getiren başarılı bir yapım. Hayranları tarafından sürekli takip edilen dizinin sezon finali sonrasında en çok yeni sezonda Diriliş Ertuğrul mu olacak yoksa Diriliş Osman mı olacak sorusu geliyordu.

Sabırsızlıkla beklenen Diriliş Ertuğrul 5. sezonu 122. bölümü fragmanı çıkmayınca merak daha da arttı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 5 SEZONU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Merakla beklenen Diriliş Ertuğrul 5. yeni sezonu (122. bölüm) başlangıç tarihi ile ilgili yapımcı şirketten henüz bir açıklama gelmedi.

Fakat Diriliş Ertuğrul 4. sezonu, geçtiğimiz sene Ekim ayında başlamış, yeni sezon fragmanı da Eylül ayında yayınlanmıştı.

Bu sezon için de aynı şekilde olacağı düşünülürse Diriliş Ertuğrul 122.bölüm fragmanı Eylül ayında yayınlanabilir.

Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, sezon finali sonrasında aşağıdaki açıklamayı yapmıştı…

Mehmet Bozdağ, ‘Diriliş Ertuğrul’un bu sezon final yapacağı yönündeki iddialar hakkında, “Dizinin kesin finaliyle ilgili bir malumat yok. Daha ben de tam karar vermiş değilim. Ama yavaş yavaş Diriliş Ertuğrul, Osman’a doğru ilerleyecek. En büyük hayallerimden bir tanesi Diriliş Osman’ı yapmak. Ertuğrul’dan sonra Osmangazi’nin hikayesini anlatmak. Çalışıyorum, şu anda okumalar devam ediyor. Yazın coğrafi geziler yapacağız, bu bölgeleri tamamıyla gezeceğiz. Niyet olursa Ertuğrul’dan daha büyük bir proje ‘Diriliş Osman’ doğacak. Dizinin finali Bilecik’te olabilir bilmiyorum, ama belki ‘Diriliş Osman’ veya ‘Ertuğrul’un finalini burada oyuncularla beraber, seyirciyle beraber izleyebiliriz” şeklinde konuştu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yapımcı Mehmet Bozdağ, dizide hayatını anlattığı Ertuğrul Gazi’nin Bilecik’teki türbesini ziyaret etti. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Bozdağ, Ertuğrul Gazi’nin tarihin kaderini değiştiren destansı bir kahraman olduğunu söyledi.

Bozdağ şu ifadeleri kullandı: “Onun Kayılarla yapmış olduğu uzun yolculuk bin yıl sonra devam eden bir hikayenin ilk başlangıç noktası. Hikayenin başlangıç noktasında büyük hoca destansı kahramanın kabrini ziyaret etmekten dolayı çok mutluyum. Daha evvel aslında şöyle bir düşüncem vardı. Ertuğrul Gazi’yi artık Diriliş Ertuğrul yavaş yavaş böyle geçiş aşamasında tam sonlarına doğru ziyaret etmek istiyordum. Hikayeyi bitirdim. İnşallah sana layık olabilecek bir hikaye yazmışımdır, yapmışızdır, çekmişizdir. Af dilemeye geldim. Destur almaya geldik. Şekli bir ruhi iç dünyamda kendi kendime düşünüyordum. Bugün nasip oldu. Diriliş Ertuğrul’un sezon finaline doğru ziyarette bulunduk”

 

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap