Ege’nin Hamsisi dizisinde Bestemsu Özdemir’e İzmirliler’den büyük tepki var!

by dizidetay


Ege’nin Hamsisi dizisi en çok da İzmirliler’den tepki görüyor!

Dizide Zeynep karakterini canlandıran Bestemsu Özdemir’in villa inşaatında çalışıyor olması ve İstanbullular’ın İzmir’in güzel yerlerini parselliyor olması gerçeği İzmirli dizi izleyicilerini Özdemir’in rolüne karşı tepkiselleştirdi.

Dizide başarılı ber performans sergileyen Bestemsu Özdemir, şu sıralarda İzmirliler’in en çok tepki gösterdiği dizi oyuncusu durumunda.

Bunun sebeplerini aşağıdaki yazıda Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu, güzel şekilde özetlemiş!

“BU DİZİ İZMİRLİLER’İ TEDİRGİN EDİYOR

‘Ege’nin Hamsisi’nde villa inşaat sahneleri çıktığında ev ahalisinden aynı tepki geliyor: “Bu evlere İstanbullular yerleşecek, düzenimiz bozulacak.” Şevket’in mimar kızı Zeynep, (Bestemsu Özdemir) villa inşaatında çalışıyor. Ev ahalisi, ‘Sığacık kendi halinde bir yerken, böyle güzel villa inşaatlarıyla başka bir yöne gidiyor’ iddiasında…

EGE’NİN HAMSİSİ BÖLÜM VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Ben doğma büyüme İstanbulluyum, eş durumundan İzmir’deyim. İki şehir arasında çok fark var. İstanbul stresin merkezi. Yaşam biçimi öyle… İnsanlar, “Sakin yaşayalım” diyerek buralara gelirken, stresi de beraberinde getiriyor. Bizim gözlükçü, uzun yıllardır Urla’da oturuyordu. Etrafı, İstanbullular ele geçirmiş. “Ne iş yapıyorlar?” diye sordum. “Çoğu doktor, tayinlerini buraya almışlar” dedi. Çeşme’de sürekli gittikleri bir balık lokantası var. “Kafamız estiğinde giderdik. Şimdi mümkün değil. Adamlar İstanbul’dan rezervasyon yaptırıyor. Lokantanın sezonu kapalı” diyor. İzmirli rahat, keyfe keder yaşar. İstanbullu sakin hayat istese de, içine mutlaka stresi ve karmaşayı katar. Çünkü öyle alışmış ve yaşamış. Alaçatı buna güzel bir örnektir… Onun için dizinin villa inşaat sahneleri geldiğinde, ahali isyan ediyor. Sanırım bu İzmirli’nin de tepkisi oluyor. Keşke mimar kızımız eski eser işleriyle uğraşsaydı… İstanbul’dan göç 18 bini geçti. İzmir, 10 yıl sonra ikinci İstanbul olursa, şaşmayın (!)”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap