Final söylentisi çıktı, dizinin reytingleri çakıldı! Söylentiler yüzünden mi diziler bitiyor?

by dizidetay


Yaz ekranı ne yazık ki izleyenleri bir nebze hüsrana uğrattı. Eski sezonlarda çok fazla dizinin yer aldığı yaz döneminde, birbirinden renkli bir ekranla karşı karşıya kalıyorduk.

Hem sayısı az hem de içerik olarak tatmin etmeyen yeni yaz dizileri de birer birer final yapmaya başladı.

İlginin çok fazla olmadığı dizilerin biletleri kanallar tarafından erken kesiliyor.

Aslında gün birincisi olmalarına karşın, aldıkları reyting puanlarının düşüklüğü, kanalı tatmin etmiyor.

Durum kendiliğinden ortaya çıkmaya başladığında da final söylentileri yayılıyor ve izleyici de çok önceden bu söylentilere bakarak izlemeyi bırakıyor.

Son olarak bu durumu Darısı Başımıza dizisinde yaşadık. Geçtiğimiz günlerde 5. bölümüyle final yapan dizi, daha önce ilk sıralarda yer alırken, bir anda Total’in 5. ve AB’nin 8. sırasına bir anda geriledi.

Posta Gazetesi Yazarı Mesut Yar da konuyla ilgili kaleme aldığı yazıda bakın neler söylüyor:

“Final lakırdısı fiş çekiyor!

“Darısı Başımıza” (Show TV) ilk yüz program listesinde çoğunlukla birincilik aldı ama bahsettiğim düşük reyting bandı dizinin maliyetini kurtarmadığı için yapım oyun dışı kaldı. Bir kez olsun “final yapacak” söylentisi başladı mı işlerin sıkıntısı da büyür.

Nitekim dizi önceki akşam ciddi bir izleyici kaybına uğrayarak final yaptı. İzleyicinin “bitirilmesi düşünülen diziyi terk etme” gibi bir alışkanlığı var artık. Ve ne yazık ki bu oturdu!

DARISI BAŞIMIZA TÜM BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYIN

Bu arada final bölümünü pazartesi yayınlayacağı açıklanan “Kalbimin Sultanı” (Star TV) için de durum farklı değildi. Dizi için bitecek söylentisi başladı ve ne yazık ki bitti. Üzgünüm!”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap