Hazal Filiz Küçükköse dizi hüsranından sonra şimdi de mahkeme derdinde!

by dizidetay


Bir dönemin beğenilen dizilerinden Deniz Yıldızı dizisinde iki genç oyuncu tanışır ve birbirlerine aşık olurlar…

İşte bu çift Hazal Filiz Küçükköse ile Tuan Tunalı…

2014 yılında evlenen çift, geçen Nisan ayında anlaşmalı olarak boşanmışlardı.

Ancak çiftin boşanması ve sonrasına yaşananlar medyanın gündeminden hiç düşmedi…

Kara Sevda dizisinde Zeynep karakteriyle fırtınalar yaratan Hazal Filiz Küçükköse, önce Rüya ardından da Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisilerinde büyük hüsran yaşamıştı.

Bu hüsranların üzerine bir de anlaşmalı olarak boşanma gelince oyuncu psikolojik olarak sıkıntılar yaşamış ve depresyona girdiği iddiaları ortaya atılmıştı.

Şimdi ise Tuan Tunalı’nın özel hayatın gizliliği ile ilgili anlaşma maddelerini ihlal ettiği için Hazal Filiz Küçükköse hakkında açtığı tazminat davası gündeme düştü.

Çift 11 maddeden oluşan bir boşanma protokolü düzenledi ve anlaşmalı boşanmak için aile mahkemesine başvurdu.

Anlaşmalı boşanma taahhüdüne göre taraflar karşılıklı olarak birbirinden mal rejiminin tasfiyesine yönelik alacak, yoksulluk nafakası ve maddi manevi tazminat talep etmedi. Aile mahkemesi 11 Nisan’da evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını gerekçe göstererek oyuncu çifti tek celsede boşadı.

Sabah gazetesinden Osman Asiltürk’ün haberine göre boşanmadan kısa süre sonra Küçükköse, hakkında gündeme gelen aldatma iddialarını basın yoluyla reddederek açıklamada bulundu. Küçükköse, boşanmalarına dair de açıklamalarda bulundu. Durumu anlaşmalı protokolün ihlali olarak değerlendiren oyuncu Tunalı da boşandığı eski eşine protokoldeki gizlilik anlaşmasına uymadığı gerekçesiyle asliye hukuk mahkemesinde 100 bin dolarlık maddi manevi tazminat davası açtı.

3 GÜN SONRA KONUŞTU

Tunalı avukatı aracılığı ile mahkemeye sunduğu dilekçede, “Taraflar protokol gereği boşanma davası ile ilgili olarak ve boşanma davasının içeriğini oluşturan konularda konuşmama ve gizlilik kararı almışlardır. Yine protokolün 9. maddesi hükmü gereği gizlilik kararını ihlal eden taraf diğer tarafa 100 bin dolar cezai şart ödemekle yükümlü kılınmıştır. Davalı boşanmanın gerçekleşmesinden 3 gün sonra, basın aracılığı ile boşanma hükümlerine ve taraflar arasında daha önce gerçekleşen ve basına yansıyan olaylar hakkında açıklamalarda bulunmuş ve davacının kişiliğini zedeleyici durumların ortaya çıkmasına sebebiyet vermiştir” dendi.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap