İstanbullu Gelin, Yasak Elma, Kadın, Ufak Tefek Cinayetler… Resmen özlettiler!

by dizidetay


Kış sezonunda kanallarda yer alan dizileri herkes özledi. Yaz dizileri izleyiciyi çok sarmadı. Adeta, yaz dizileri, kış dizilerini özletti.

Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan bakın yaz sıcağında izlediğimiz dizilerle ilgili bakın neler söylüyor:

“Dizi diyaloglarına “Off çok sıcak” cümlem karışıyor

Yaz dizilerine özel bir sevgim var, bunu her zaman, her yerde söylerim. Ama kış dizilerinin de yeri ayrı benim için… En önemlisi ekran karşısında soluksuz kalabilme sürem tabii ki! Hava serin olduğunda 140 dakikayı 5 defa, bilemedin 10 defa oflayarak geçiriyorum.

Burada isyanım dizi sürelerine oluyor. Ama şimdi durum başka! Bu mevsimde dizi izlemek o kadar zor ki, sıcaktan yerimde oturamadığımı söyleyebilirim. Dizide oyunculardan çok benim “Off çok sıcak” diyaloğum hakim! Haç defa ofladığımı inanın ben de bilmiyorum. Bin, iki bin olabilir. Hiç abartmıyorum. Klimayı aç diyorsunuz duyuyorum. Klimayı açınca bu defa da hasta oluyorum. Anlayacağınız epey mızmız bir televizyon izleyicisiyim. O nedenle bir an önce hava serinlese de; İstanbullu Gelin, Kadın, Ufak Tefek Cinayetler, Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul, Arka Sokaklar, Payitaht Abdülhamit, Aşk ve Mavi, Çukur, Söz, Yasak Elma, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Avlu, Bizim Hikaye, Mehmetçik: Kut’ül Amare, Savaşçı, Jet Sosyete başlasın diye bekliyorum. Anladım ki, ben kışın battaniyemle dizi izlerken mutluymuşum.

Bunlara belli ki yazın başlayıp sezona devam eden işler eklenecek. Erkenci Kuş, Ege’nin Hamsisi, Elimi Bırakma, Nefes Nefese, Meleklerin Aşkı, 4N1K İlk Aşk gibi… Kalk Gidelim zaten başladı, Çocuklar Duymasın’da bu ay start verecek. Bu dizilerden hangileri sezonu tamamlar, hangileri daha sezonun başında pes eder zaman gösterecek ama çoğunu ekim, kasım ayına kadar izleyeceğiz gibi görünüyor. Bunlara bir de eklenecek onlarca yeni dizi var. En iyisi ben fazla söylenmeyeyim. Bu yazıyı yazana kadar sıcağa mızmızlanıyordum, hepsini arka arkaya yazınca bu kadar çok diziyi nasıl izleyeceğim diye düşünmeye başladım.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap