İstanbullu Gelin’de en sevilen isim Süreyya mı sanıyorsunuz?

by dizidetay


Televizyongazetesi/Analiz
Star TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinin en sevilen karakteri Süreyya değil.

Dizi her ne kadar Faruk ve Süreyya karakterinin üzerine kurulsa da aslında yan karakterler arasında bir tanesi var ki Süreyya’ya duyulan ilgiden daha çok ilgi görüyor.

Peki hangi karakter o?

Dizinin 51. bölümünde yayınlanan bir sahneye yapılan yorumlar, aynı zamanda Süreyya’nın en büyük destekçisi ve yakın arkadaşı olan Dilara’nın ne kadar sevildiğini de ortaya koydu.

Adem’in eşi olan Dilara, yaşadığı zorlu hayata karşın hep sevgiyle kalmayı ve anlayışıyla herkesi kendisine hayran bırakıyor.

Adem’in şiddetine uğramasına rağmen yaşadığı acıyla yine Adem’e sarılan ve onu anlamak için her yolu deneyen, kalbi hep sevgi ve anlayışla dolu Dilara, Reyhan’ın tüm acımasızlığına karşın, onunla yaptığı konuşmayla gönülleri bir kez daha fethetti.

Dizi sezon finali yaparak bir sonraki sezona kadar yaz arası verdi ama eski bölümler ve sahneler hala izlenmeye ve sosyal medyada yorumlar yapılmaya devam ediliyor.

Reyhan’ın intiharıyla şok yaşayan Adem’in Boranlar’a oynadığı oyundan sonra onu terketmesi, artık Dilara’nın da gücünün yetmediğinin bir işareti ama Adem’i iyileştirecek tek kişi de o.

Adem gibi içi nefretle dolu bir adamla Dilara’nın nasıl bir arada olduğunu düşünen izleyiciler, aslında terapi sahnelerinde Adem’in içindeki çocuğu, annesi tarafından yıllarca kandırılmış ve nefretle doldurulmuş insanı gördü.

Neslihan Arslan’ın oynadığı Dilara’nın Adem ile birlikte olmasını sorgulayan izleyenler, ancak Dilara gibi güzel kalpli bir insanın böyle bir derinliğe ulaşıp görebileceğini de anladı.

Dizinin devamında Dilara ve Adem ilişkisi nereye gider bilinmez ama Dilara’nın Adem’den hamile olması, Adem’in Boranlar’a kurduğu tuzaktan sonra hem Dilara’yı hem de bir aile olma ihtimalini kaybetmekle yüzleşmesi, onu nasıl bir yere yönlendirecek göreceğiz.

Fakat bunca yaşananlara karşın Adem’i yine iyilikle buluşturacak ve içindeki masum çocuğu ortaya çıkaracak kişi de yine Dilara’dan başkası olmayacak gibi görünüyor.

İşte tüm bu ihtimalleri gören izleyenler de aslında Süreyya ön plana çıksa da yaşanan onca olayda Dilara’nın duruşuna ve Reyhan gibi nefretle dolu bir kadını anlayabilen nadir insanlardan birisi olması nedeniyle, Dilara’ya şapka çıkarıyor.

İSTANBULLU GELİN TÜM BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYIN

“Sen mutluluğu çok hakediyorsun. Dilara gibi bir arkadaşım olsun başka bir şey istemem. Dilara sen nasıl bir insansın, hayatımı değiştireceksin, dizinin en takdir ettiğim karakteri, Süreyya’dan daha kıymetlisin” şeklinde yorumlarla Dilara’yı sosyal medyadan izleyenler övgü yağmuruna tutuyor.

İşte Dilara ve Reyhan arasında yaşanan ve dizinin unutulmaz replikleri arasına da giren o sahneler:

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap