Jet Sosyete dizisi önemli bir fırsatı elinin tersiyle itti!

by dizidetay


Star TV ekranlarında izleyicilerle buluşan Jet Sosyete dizisi, sezon finali yaparak izleyicilerine yaz ayları için veda etti. Eylül ayında başlayacak olan yeni sezonda Jet Sosyete dizisi yine ekranda yer almaya devam edecek.

Dizinin ilk bölümleri beklentilerin altında kalmış olsa bile, son haftalarda bir hayli iyi bir tempo tutturmuştu.

Hem karakterler kendini buldu hem de izleyiciler karakterlere ısındı. Dizi de son bölümlerde ruhunu bulmuştu.

Ancak sezon finali yapılması nedeniyle bu ruh şimdilik kayboldu. Yeni sezonda aynı ruh yeniden yakalanabilir mi şimdiden bir şey söylenmez. Ancak dizinin 2-3 bölüm daha devam edip sonra sezon finali yapsaydı sanki gelecek sezon için izleyicilerin diziyi bekleme noktasında daha fazla isteği olacaktı.

Hürriyet gazetesinden Ceren Şehirlioğlu da Jet Sosyete dizisiyle ilgili yorumunda Gülse Birse’e dikkat çekti.

Ceren Şehirlioğlu şöyle diyor:

“Gülse Birsel hayal kırıklığına uğrayanlara, karakteri Gizem Özpamuk’u ince ince işleyerek cevap veriyor.
Başladığı günden beri iyi reyting almasına rağmen, hep “Yayından mı kalkıyor?” dedikodusuna malzeme oluyor; “Bu sefer olmadı Gülse Birsel!” eleştirisine tutuluyor.

‘Jet Sosyete’ ilk bölümleriyle biraz cepten yeme havası vermiş olsa da son birkaç bölümdür ruhunu buldu. Yine 90’lar sitcom stüdyosu ambiyansı ve kahkaha efektleriyle canımız sıkılıyor ama en azından Gülse Birsel, ‘Gizem Özpamuk’ karakterini eğlene eğlene yazmaya başladığını, havasına girdiğini hissettirdi. Başta korkunç peruğu ve Seda Sayan dişleriyle 20 sene öncesinden zıplamış gibi görünen ‘Gizem’, üzerindeki antipatik bulutları dağıttı.
Öncelikle 2000’lerin Türkiye usulü süpermodel karikatürünü izlemenin nostaljik bir hazzı var. ‘İç çamaşırı defilelerinin aranan mankeni’nden bugünün tespitlerini dinlemek de diziye tatlı bir absürtlük katıyor.
Gülse Birsel hem ‘Avrupa Yakası’nda hem de ‘Yalan Dünya’da çok iyi yaptığı, özü gibi tanıdığı yerden yazma ritmini yakalamış görünüyor. Bu yüzden ‘Gizem’ tek boyutlu olmaktan çıkıp, mimikleriyle, vurgularıyla, hatta o dehşet dişleriyle aşırı komik bir tipe dönüşebiliyor.”

JET SOSYETE DİZİSİ TÜM BÖLÜM VİDEOLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Ceren Şehirloğlu, dizinin sürekli olarak yayından kalkacağı yönünde medyada yer alan haberlerin aksine ne reyting ne de kamera arkasında başarısız olduğunu, daha iyi olabileceğinin de sinyallerini verdiğini belirtti.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap