Kanal D’nin yeni sezondaki dizi politikası tutar mı, yoksa hüsran mı yaşatır?

by dizidetay


Kanal D’nin yeni sezon taktikleri bir süredir herkesin dilinde…

Yarışma programlarına ağırlık veren kanalın yeni dizi projeleri de bir bir ortaya çıkıyor.

Ancak bu dizi projelerinin kanalın durumunu nasıl etkileyeceği merak konusu.

Zira son 2 sezondur Kanal D diziler konusunda ciddi sorunlar yaşamıştı.

Kanal D, yeni sezon için ‘ince eleyip sık dokuyor’…

Posta gazetesi televizyon eleştirmeni Mesut Yar, Kanal D’nin yeni taktiğini köşesinde taşıdı ve şöyle yazdı:

“Dizilerde en ekonomik giden kanal hangisi olacak? Sanırım Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı yanıtı çok önceden vermişti: Bu yıl prime time şovlarını ön plana çıkaracağız!

Bu durumda dizi sayısında azalma beklemeliyiz değil mi? Öyle de olacak gibi. Kanal yeni sezon için sadece beş dizi hazırlığı yaptı. Mevcutta iki dizi var zaten. Bu dizilerin herhangi biri reyting yarışından düşerse kanalın yerine yeni bir dizi koymak gibi bir düşüncesi olmayacak. En azından şimdilik öyle görünüyor.

Hakan Yılmaz, Evrim Alasya ve Tuğçe Karabacak’lı ‘Koca Koca Yalanlar’, Nehir Erdoğan’ın başrolünü oynayacağı kod adı ‘Hayat Yolunda’, Tolgahan Sayışman ve Esra Bilgiç Töre’yi buluşturan ‘Hayat Işığım’, Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği ‘Baraj’ ve Miray Daner ile Mert Yazıcıoğlu’nun başrol oynaması düşünülen ‘Bir Litre Gözyaşı’ adlı proje eldekiler.

Gönül hepsinin ekranda kalmasını ister. Ama ölümsüz bir dizi çıkarmak artık çok zor. Bakalım ‘ince eleyip sık dokuma’ politikası kanalı zirveye taşıyacak mı?”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap