Özge Özpirinçci, Kadın dizisinin başarısını bakın neye bağlıyor?

by dizidetay


Televizyongazetesi/Analiz
Sezonun en çok konuşulan dizileri arasında yer aldı Kadın dizisi.

Başladığında bu kadar çok ilgi çekeceği pek düşünülmese de zaman geçtikçe Bahar’ın hikayesinde izleyici adeta kendisini buldu.

Her karakterin ayrı ayrı hikayesinin olduğu dizi, sezon boyunca reytingleriyle de hep üstte kalmayı başardı.

Hikayesi kadar oyunculukların da çok konuşulduğu dizide, tabii ki ön plana çıkan isim Bahar’ı oynayan Özge Özpirinçci oldu.

Kanalların yeni sezonda pek çok hüsran yaşadığı onca dizinin yanında, Kadın dizisi neredeyse pek çok yapımcıya artık örnek olmaya başladı.

Yeni sezonda hikayenin ve senaryonun üstünlük kazanacağı ve starlar üzerinden yapılan dizilerin şansının pek olmadığı da yaşanan hüsranlardan sonra anlaşıldı.

Pek çok kesim, Kadın dizisinin neden bu kadar çok ilgi çektiği üzerine yüzlerce yazı yazdı, görüş bildirdi.

Peki dizinin ana karakteri olan Bahar’ı oynayan Özge Özpirinçci bu konuda ne düşünüyor?

Özpirinçci’ye göre, Kadın dizisi nasıl bu kadar büyük başarı kazandı?

Diğer dizilerden nasıl ayrıldı? O ince nokta neydi?

Özge Özpirinçci, Kadın dizisinin ekibi ve oyuncularının bir araya geldiği bir gecede Fox TV mikrofonlarına yaptığı değerlendirmede bakın neler söylemiş:

“Hiçbir ajitasyona kaçmadan, hikayenin gerektirdiği durumları anlatarak izleyicilere kadın-erkek farketmeksizin, tabii ki özelinde kadın var, Bahar’ın hikayesini anlatıyor bu dizi ama insanlara azimle, sevgiyle, merhametle, şefkatle aslında her şeyin üstesinden gelebileceğini gösteriyor bu dizi. Dünyanın böyle bir döneminde, bu kadar agresif, şiddet içeren, insanların birbirlerini kırmak üzerine kurulu olduğu bir düzende aslında bunun böyle olmadığını, başka bir yol olduğunu gösteriyor. Bence izleyiciler belki de bu yüzden dizimizi çok seviyorlar, çünkü hep başka biryol olduğunu ve iyi olmanın aslında ne kadar basit ve etkili bir şey olduğunu görüyorlar diye düşünüyorum.”


ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KİMDİR?

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986, İstanbul’da doğmuştur.İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okudu. Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde okudu.Daha sonra Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynadı.

Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada’yı canlandırmaktaydı. Bu dizide beş bölüm oynadı.

Show Tv’de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun’da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri başarıyla oynadı. Dizi 73. Bölümü ile son kez ekranlarda görüldü. Özpirinçci, ayrıca 2010 yılında vizyona giren Zülfü Livaneli’nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.

Ayrıca 2010’da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümü ile yayınından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide altı dil bilen “Dilruba” karakterini canlandırmaktaydı.Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer’i canlandırdı.

ATV’de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul’da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.

KADIN TÜM BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYIN

Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmıştır.

29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır. Buğra Gülsoy ile Acı Tatlı Ekşi filminde başrolde oynamıştır. Güzel oyuncu şuan Kadın dizisinde başrolde oynamaktadır.

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap