Yasak Elma dizisinde reklam yapalım derken bir yanlışa imza attılar!

by dizidetay


Televizyongazetesi/Analiz
Fox TV’de yayınlanan Yasak Elma dizisinin 12. ve sezon finali bölümünde ilginç bir durum yaşandı.

Sevda Erginci’nin oynadığı Zeynep, patronu Cem ile birlikte Amerika’ya gitmeye karar verdi.

Onur Tuna’nın oynadığı Alihan ise sevgilisinin o uçağa binmemesi için son bölümde havalimanına giderek onu durdurmak istedi.

Zeynep’in arkasına baka baka gittiği seyahatte bindiği uçak ise izleyiciyi şaşırttı!

Sosyal medyada hemen yorum yapmaya başlayan izleyenler, uçağın Türk Hava Yolları’nın markası olan AnadoluJet’e ait olduğunu görünce yapılan hatayı hemen farketti.

AnadoluJet, adı üstünde sadece Anadolu’da hizmet veren bir havayolu markası. Dolayısıyla Amerika’ya veya başka bir ülkeye seferi yok!

Anlaşılan o ki dizinin bu bölümüne sponsor olunmuş. Bu nedenle uçağa biniş sırasında marka da açık bir şekilde montajlanmadan ismi görünecek bir biçimde sahneye yansımış.

Dolayısıyla AnadoluJet’i bilen izleyenler de sosyal medyadan yorum yapıp duruma dikkat çekiyor.

Bakın AnadoluJet’in web sitesinde ne yazıyor:

“Gelişen teknolojiye yenilikçi yaklaşımlarla değer katan AnadoluJet, Uçmayan Kalmasın hedefiyle çıktığı havayolu ulaşımı yolculuğunda 5 uçaktan oluşan filosunu bugün 37 uçağa çıkararak, 41 havalimanına ve 69 hatta karşılıklı uçuş gerçekleştiren ve her geçen gün uçuş ağını genişleten bir havayolu markası olarak Anadolu semalarında yolculuğuna devam etmektedir.”

YASAK ELMA TÜM BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYIN

Sonuç olarak tabii ki durum yapım şirketi tarafından da biliniyor. Reklam reklamdır anlayışıyla hareket edilmiş ve bu ayrıntı görmezden gelinmiş.

Uçak sahnesiyle ilgili tek eleştiri bu değildi. Bir süre önce Mesut Yar’ın 10 yaşındaki bir izleyicisinin mesajını yayınladığı yazısında da dizide oyuncuların bindiği uçakla havalanan uçak arasındaki fark ortaya çıkmıştı.

Bakın o yazıda da aynı sahne ile ilgili nasıl bir yorum yapılmıştı:

“Henüz 10 yaşındaki Yiğit Aktaş yakalamış. “‘Yasak Elma’ (FOX) dizisinin ana karakterleri Cem ve Zeynep, Anadolu Jet’e ait bir uçağa biniyor. Uçağın modeli Boeing 737…

Ancak havalanan uçak British Airways’e ait ve onun da modeli Boeing 747. Bu durumda ikili uçuşa geçerken uçak değiştirmiş oldu.” İlahi Yiğit kardeşim, senin yakaladığın bu sıkı ayrıntıyla “Dere geçerken at değiştirilmez” diyen atalarımızın kulakları çınlamış olmalı…”

Özel içerikler youtube kanalımızda

Abone olun

related articles

Yorum Yap